Scooter Sürmek İçin Hangi Kask Seçilir?


Scooter satın alma işlemi tamamlandı, şimdi ekipmanı düşünmeniz gerekiyor. Kask en önemli koruyucu ekipmandır. Ama nasıl seçersiniz? Daha çok tam yüz kaskı gibi mi? Modüler bir kask mı? Scooter uzmanlarımız sözleri ve eylemleriyle yanınızdalar ve bu muazzam model yelpazesinde kaybolmamanıza ve iki tekerlek üzerinde gezileriniz için ideal arkadaşı bulmanıza yardımcı olacaklar.

Gerekli günlük ekipman ihtiyaçlarınız

Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Scooter'ınızı çoğunlukla şehirde mi kullanıyorsunuz? Köy yolunda mı? Federal otoyolda mı yoksa başka bir yerde mi? Bu ilk soru, hem kendinizin hem de yolcularınızın ve diğer karayolu kullanıcılarının korunmasını sağlamak için ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemenizi sağlar.

Karada scooter sürmek için bir kask

Otoyollarda çok fazla araç kullanıyorsanız, yüksek hızlarda daha iyi akustik konfor sunan bir tam yüz kaskı düşünün. Hala temiz bir nefes almak istiyorsanız, çift kilitli (açık ve kapalı çene kayışı) modüler bir kask idealdir. Bu ikinci tip kask, maksimum güvenlik için daha fazla özgürlük ve rahatlık sunar.

Şehir için scooter kaskları

Scooter'ınızı ağırlıklı olarak şehir içinde ve güzel havalarda kullanıyorsanız, biraz daha az koruma sağlayan ve yüzde daha geniş bir açıklığa sahip ürünleri de düşünebilirsiniz. Vizörlü veya vizörsüz, bazen güneş korumalı "açık yüz kaskından" bahsediyoruz. Genellikle sahilde yürüyüşle ilişkilendirilen bu kasklar, çene koruması dışında "tam yüz" kask ile aynı korumaya sahip oldukları için onaylanmıştır.

Sonuçta, tek tip kask diye bir şey yoktur.

Kısacası, her sürücü kendi ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun kask tipini seçebilir. Seçim çok çeşitlidir: tam yüz kaskının tam koruması, açık yüz kaskının özgürlüğü veya modüler kaskın tamamlayıcılığı. Daha da fazla zevk için, zevkinize göre kişiselleştirmek için çıkartmalar veya renklerle tasarlayarak kullanışlı olanı modaya uygun olanla birleştirebilirsiniz.


KVKK Aydınlatma Metni